Misjonarz miłosierdzia

Te słowa będą mottem papieskiej pielgrzymki na Kubę.

  HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Papież Franciszek
Biskupi tego kraju pragną w ten sposób ukazać ścisły związek między misyjnością a miłosierdziem stanowiącym charakterystyczny rys pontyfikatu Papieża Franciszka. Przypominają zarazem, że hasło pielgrzymki jest kontynuacją nauczania dwóch wcześniejszych papieży na tej wyspie.

W 1998 r. Jan Paweł II przybył na Kubę jako „Głosiciel prawdy i nadziei”, a w 2012 r. Benedykt XVI jako „Pielgrzym miłosierdzia”, co było związane z jubileuszem 400-lecia odnalezienia figurki Matki Bożej Miłosierdzia znajdującej się w Narodowym Sanktuarium El Cobre.

Papież Franciszek odwiedzi Kubę w dniach 19-22 września br.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.