Jak donosi czwartkowa prasa, we wtorek, przed drugą częścią telewizyjnego monologu na temat Dziesięciorga Przykazań, do jego wykonawcy, aktora i reżysera Roberto Benigniego, zatelefonował papież Franciszek. Benigni nie chce ujawnić szczegółów rozmowy. Jego współpracownicy zapewniają, że była serdeczna.
Z gratulacjami dla wykonawcy pospieszyli przedstawiciele wspólnoty żydowskiej oraz hierarchowie Kościoła katolickiego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wyraził uznanie dla Benigniego za to, że potrafił połączyć wiarę i kulturę, „co nieczęsto się udaje” i pomógł telewidzom zastanowić się nad dziesięciorgiem przykazań. „Także nam, ludziom Kościoła”, dodał hierarcha.
Przypomniał, że „od dziesięcioleci nie przestaje powtarzać, ze Kościołowi potrzebna jest nowa apologia wiary, czyli nowej nowe przedstawienie. Benigni pokazał, jak to należy robić i jak chrześcijanin powinien czytać Stary Testament”. Według abp. Fisichelli, mieliśmy do czynienia „ze świadectwem, a nie widowiskiem”.
Przeczytaj też:
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.