Papież o walce ze współczesnym niewolnictwem

W Londynie trwa 5 i 6 grudnia druga międzynarodowa konferencja o walce z handlem ludźmi, zorganizowana przez katolicki episkopat Anglii i Walii wspólnie z londyńską policją i brytyjskim ministerstwem spraw wewnętrznych. Dziś odczytano tam przesłanie papieża.

Pierwsze spotkanie z tej serii odbyło się w kwietniu w Watykanie. Uformowała się wtedy międzynarodowa Grupa Santa Marta, biorąca swą nazwę od watykańskiego Domu św. Marty, gdzie mieszka Papież i gdzie byli wówczas zakwaterowani uczestnicy konferencji. Franciszek spotkał się z nimi 10 kwietnia w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Dzisiaj jego przesłanie do biorących udział w drugim takim spotkaniu odczytał w Londynie sekretarz tych akademii, bp Marcelo Sánchez Sorondo.

Uczestnikom drugiej konferencji Grupy Santa Marta o walce ze współczesnym niewolnictwem Ojciec Święty wyraża wdzięczność za kontynuowanie prac rozpoczętych przed kilku miesiącami w Watykanie. „Rozwijanie stałego dialogu o środkach prawnych zapobiegających handlowi ludźmi i o niezbędnej opiece nad cierpiącymi wskutek takiego zniewolenia jest bardzo ważna ze względu na ukryty charakter tej przestępczości – pisze Papież. – Nigdy nie można zapominać ani nie wolno pomijać cierpienia licznych mężczyzn, kobiet i dzieci, których godność pogwałca się przez takie wykorzystywanie”. Franciszek zapewnia o zdecydowanym zaangażowaniu Kościoła w walkę z handlem „żywym towarem” i opiekę nad ofiarami tej plagi.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama