Odpowiedź Watykanu na zarzuty ONZ

Kościołowi zarzucono krycie duchownych, którzy dopuścili się nadużyć względem nieletnich. Domagano się również zmiany nauczania Kościoła na temat aborcji.

Stolica Apostolska przedstawiła formalną odpowiedź na zarzuty postawione jej przez oenzetowski Komitet Praw Dziecka. Miało to miejsce w lutym w Genewie. Media pisały wówczas o bardzo surowym potraktowaniu Watykanu i wręcz pokazowym, całodziennym przesłuchaniu przedstawicieli Stolicy Apostolskiej. Kościołowi zarzucono krycie duchownych, którzy dopuścili się nadużyć względem nieletnich. Paradoksalnie domagano się również zmiany nauczania Kościoła na temat aborcji.

W przesłanej wczoraj formalnej odpowiedzi Watykan oskarża oenzetowski komitet o naruszenie swych własnych reguł oraz celowe sianie zamieszania. Jego członkowie przeoczyli bądź świadomie pominęli środki podjęte przez Kościół katolicki celem walki z nadużyciami. Komitet wykazał się również elementarnym brakiem wiedzy na temat jurysdykcji Państwa Watykańskiego, zakładając, że podlegają jej wszyscy duchowni na świecie.

Natomiast za kompletnie niedopuszczalne uznano postulaty komitetu w sprawie aborcji. Podkreślono, że taka ingerencja ze strony ONZ jest naruszeniem Konwencji o Prawach Dziecka, ponieważ chroni ona prawa do życia, a także do prawnej ochrony i opieki lekarskiej przed i po narodzeniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama