Franciszek przemówi w PE w Strasburgu

25 listopada Ojciec Święty uda się do Strasburga, gdzie przemówi do eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim - podaje na swym koncie Twittera agencja CNS.

"Potwierdzam komunikat wydany dziś rano w Strasburgu przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, to znaczy, że papież Franciszek przyjął zaproszenie do odwiedzenia parlamentu i skierowania przemówienia do jego członków z okazji uroczystej sesji. Wizyta będzie miała miejsce 25 listopada" - czytamy w oświadczeniu ks. Federico Lombardiego SI.

Powołując się na otrzymane informacje agencja CNS dodaje, że pobyt Ojca Świętego w Strasburgu nie będzie połączony z wizytą oficjalną papieża we Francji.

Pierwszym papieżem, który złożył wizytę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu był św. Jan Paweł II 11 października 1988 r. Przy tej okazji Ojciec Święty złożył także wizytę w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

***

Mam nadzieję, że Papież zechce się spotkać nie tylko z parlamentarzystami, ale również ze zwyczajnymi ludźmi. Dlatego już teraz zapraszam go do naszej katedry i wierzę, że to zaproszenie przyjmie – tak arcybiskup Strasburga zareagował na zapowiedzianą dziś na 25 listopada papieską wizytę w Parlamencie Europejskim. Abp Jean-Pierre Grallet przyznaje jednak, że rozumie intencje Papieża, który najpierw chce odwiedzić Unię Europejską, a dopiero potem jej kraje członkowskie. 

„Ta wizyta będzie silnym sygnałem, który odwołuje się również do bolesnej historii tego miasta – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Grallet. – Strasburg jest miastem emblematycznym, świadkiem francusko-niemieckiego pojednania. Sam parlament europejski jest wyrazem demokracji. Ale są tu też inne instytucje: Rada Europy, która ma szerszy zasięg oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Papież przybywa do Parlamentu, ale jestem pewny, że na spotkanie z Franciszkiem zostaną też zaproszeni przedstawiciele innych instytucji europejskich”. 
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama