Papież spotkał się z dziennikarzami

Franciszek spotkał się z lecącymi wraz z nim dziennikarzami. Tym razem nie było konferencji prasowej. Papież ograniczył się do krótkiego pozdrowienia i modlitwy za włoskiego fotoreportera agencji AFP Simone Camilli, który zginął dziś wraz ze swym tłumaczem w Strefie Gazy na skutek eksplozji niewypału.

„Takie są konsekwencje wojny – powiedział Franciszek podczas spotkania z dziennikarzami. – Dziękuję za waszą służbę i proszę was: przekazujcie przesłanie pokoju. Zawsze starajcie się przekazywać słowo pokoju. Straszne jest to, co się teraz dzieje. Dziękuję wam za waszą pracę, za to, że mi towarzyszycie. Chciałem was tylko pozdrowić”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.