Papież wyruszył do Korei

Papieski samolot włoskich linii lotniczych Alitalia wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 16:00.

Rozpoczyna się trzecia zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka. Tym razem celem jest Korea Południowa, gdzie weźmie on udział w azjatyckim spotkaniu młodych oraz beatyfikuje 124 męczenników z końca XVIII i z XIX w. „W dniu wylotu proszę, abyście zjednoczyli się ze mną w modlitwie za Koreę i całą Azję” – napisał Ojciec Święty na Twitterze. Sam natomiast pojechał przed południem prywatnie do bazyliki Matki Bożej Większej, by osobiście modlić się w tej intencji.

Papieski samolot włoskich linii lotniczych Alitalia wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 16:00. Przybycie do Seulu przewidziano jutro przed południem, gdy u nas będzie dopiero 3:30.

Jak wyjaśnił watykański sekretarz stanu na łamach dziennika L’Osservatore Romano, choć papieska podróż obejmuje jeden kraj, to dotyczy całego kontynentu azjatyckiego. Kard. Pietro Parolin podkreśla doniosłość faktu, że Franciszek udaje się na Daleki Wschód – region coraz bardziej istotny dla światowej polityki i gospodarki. Również samo spotkanie z młodzieżą ma swoją wymowę, z jednej strony dowodząc młodości i żywotności tamtejszych Kościołów lokalnych, a z drugiej wskazując na przyszłość tamtejszych społeczeństw. Godny podkreślenia jest też fakt liczebnego wzrostu Kościoła w Korei, niejako równolegle ze wzrostem gospodarczym. Niesie to ze sobą, zdaniem watykańskiego sekretarza stanu, określone wyzwania, jak troska o tych, których ów ekonomiczny wzrost pozostawił na marginesie, oraz o pojednanie z sąsiadem z Północy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.