Nowa ewangelizacja po hiszpańsku

Wyznaczono trzy filary niezbędne do realizowania nowej ewangelizacji.

W Valladolid na północy Hiszpanii odbyło się Spotkanie Nowej Ewangelizacji 2014. Tego typu spotkania odbywają się co roku. Służą wzajemnemu poznaniu i koordynacji projektów realizowanych w poszczególnych diecezjach.

Program spotkania opierał się na trzech filarach niezbędnych do realizowania nowej ewangelizacji. Po pierwsze: eklezjalność – można ewangelizować jedynie wówczas, kiedy jest się posłanym przez Kościół; po drugie: transwersalność – Spotkanie Nowej Ewangelizacji nie jest charyzmatem, wspólnotą bądź ruchem, ale miejscem uczenia się konkretnych form ewangelizacyjnych; wreszcie: duchowość – Duch Święty jest głównym inicjatorem i sercem nowej ewangelizacji, stąd dużo czasu poświęcono na modlitwę i Eucharystię.

Wśród zaproszonych gości, którzy poprowadzili także praktyczne warsztaty, byli m. in. bp Rafael Zornoza z Kadyksu i Ceuty, ks. James Mallon, znany specjalista w kwestiach dotyczących odnowy parafii i nowej ewangelizacji, Josué Fonseca Montes, założyciel wspólnoty Wiara i Życie, oraz José Alberto Barrera Marchessi, dyrektor Kursów Alfa w Hiszpanii. Uczestnicy mieli też okazję, by podzielić się własnymi doświadczeniami, a także wziąć udział w bogatym programie kulturalnym przygotowanym przez organizatorów.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama