Hiszpania: Dzień Nowej Ewangelizacji

Młodzieżowy Dzień Nowej Ewangelizacji trwa w stolicy Hiszpanii.

Celem spotkania jest przedłużenie doświadczeń Światowych Dni Młodzieży i przygotowanie tzw. „Misji Madryt”, która rozpocznie się jesienią. Jej zadaniem będzie dotarcie z Ewangelią przede wszystkim do ludzi młodych.

W czasach, kiedy rodzina, szkoła i uniwersytet przestały być ośrodkami ewangelizacji, Kościół musi szukać nowych dróg, aby dotrzeć szczególnie do młodzieży i do tak wielu “niewierzących” – powiedział do zebranych kard. Antonio María Rouco Varela. „Nie możemy pozwolić na to, aby łaska ŚDM została zmarnowana”. Spotkanie z Papieżem było “zachętą i bodźcem” do podjęcia nowej ewangelizacji.

W spotkaniu udział biorą przedstawiciele blisko 500 parafii, 300 szkół katolickich, 150 ruchów kościelnych i ponad 800 zgromadzeń zakonnych. Uczestnicy mogą wysłuchać świadectw oraz różnych propozycji odnośnie organizacji i przebiegu misji. Bardzo żywe są dyskusje na temat ewangelizacji w rodzinie, na uniwersytecie, w parafiach i w firmach. Kolejne ważne płaszczyzny to kultura, media i portale społecznościowe oraz bezpośrednia misja na ulicy.

“Jest to dzień poświęcony przyszłości młodzieży, który służy przygotowaniu konkretnych propozycji na Rok Wiary. Rozpocznie się on już w październiku br.” – przypomniał ks. Gregorio Roldán.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama