Uznanie dla starań podejmowanych przez Kościół na rzecz pokoju i dialogu wyraził tanzański minister spraw zagranicznych i współpracy międzynarodowej. Mówił o tym podczas spotkania z biskupami Tanzanii.
„Nie może być pokoju tam, gdzie nie ma wolności kultu, gwarantowanej przez naszą konstytucję” – powiedział minister Bernard Membe.
Afrykański polityk przypomniał słowa i gesty Papieża Franciszka z jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Podkreślił też wielką wagę zaproszenia do Watykanu na modlitwę, jakie Papież skierował do przywódców politycznych Izraela i Palestyny. Zdaniem tanzańskiego ministra Ojciec Święty dobrze robi, wzywając rządzących, by używali swego wpływu dla umacniania pokoju i ochrony praw ubogich oraz by widzieli potrzebę dialogu dla położenia kresu obecnym konfliktom.
Armenia, Papua-Nowa Gwinea, Wenezuela i Włochy – z tych krajów pochodzi siedmioro nowych świętych.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Jubileuszu Romów, Sinti i Wędrujących Społeczności.
Małżeństwo to jedno z najszlachetniejszych powołań człowieka.
Syn zmarł 18 lat temu, „lecz wydaje się, jakby to było wczoraj”.
"Niech z waszych rodzin, wspólnot parafialnych i diecezjalnych płynie przykład miłości..."
W komunikacji medialnej będzie teraz jak włoski, angielski czy hiszpański.