h

Oświadczenie rzecznika KUL

KUL wyraził solidarność z ks. prof. Andrzejem Szostkiem w kontekście jego wypowiedzi na temat lekarskiej klauzuli sumienia.

Oświadczenie rzecznika KUL   Jakub Szymczuk /GN Dziedziniec KUL Sprawę tę relacjonowaliśmy i komentowali:

A oto co ma o niej do powiedzenia rzeczniczka uniwersytetu:

„KUL jako uniwersytet katolicki nie ucieka od wyzwań współczesności – w duchu harmonii między nauką i wiarą, przy poszanowaniu najwyższych standardów naukowości, pogłębia i upowszechnia katolicką wizję człowieka i świata. Profesorowie naszej Uczelni włączają się do dyskusji na temat ważnych i skomplikowanych kwestii, podejmując się roli ekspertów.

Wypowiedź ks. prof. Andrzeja Szostka – filozofa, etyka, członka Papieskiej Akademii Życia i zdeklarowanego przeciwnika aborcji – to wypowiedź ekspercka. Ks. prof. Szostek przedstawia w niej poglądy wypracowane w ramach poszukiwań naukowych, podaje argumenty, nie przypisuje sobie przymiotu nieomylności i jest otwarty na merytoryczną dyskusję. Do jej podejmowania w sposób szczególny uprawnieni są eksperci katoliccy. Księdza prof. Szostka, jako profesora wydziału kościelnego (Wydziału Filozofii), do włączenia się w nią dodatkowo uprawnia posiadana przez niego misja kanoniczna.

z wyrazami szacunku,
Lidia Jaskuła”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg