842 mln ludzi cierpi na całym świecie z niedożywienia. Prawie połowa zgonów dzieci jest wynikiem braku wystarczającego i odpowiedniego pożywienia, rocznie z tego powodu umiera prawie 7 mln dzieci. Niemal 100 mln dzieci jest niedożywionych.
Te dramatyczne dane zaprezentowano na międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO, która ma siedzibę w Rzymie. Spotkanie poświęcone jest bezpieczeństwu żywnościowemu. Uczestniczy w nim obserwator Stolicy Apostolskiej przy tej organizacji, abp Luigi Travaglino.
„Odkąd FAO ma siedzibę w Rzymie, Stolica Apostolska ściśle wspiera tę organizację, z którą podziela te same ideały służby bliźniemu i pomocy najuboższym. My mówimy o bliźnich. FAO, która jest organizacją świecką, mówi o osobie ludzkiej – podkreśla abp Travaglino. - Musimy pamiętać o ogromnych wysiłkach podejmowanych także przez Kościół na rzecz walki z głodem na świecie. Znam doskonale Afrykę i Amerykę Łacińską i mogę zaświadczyć, że wszędzie, gdzie tylko to jest możliwe, przedstawiciele Kościoła wspierają potrzebujących. Trzeba te wysiłki kontynuować, stawiając zawsze w centrum naszym prac człowieka i jego godność”.
Dyrektor dyrektor generalny FAO José Graziano da Silva przypomniał, że w listopadzie siedzibę organizacji odwiedzi Papież Franciszek. Związane to będzie ze światową konferencją o wyżywieniu. Spotkanie zaplanowane jest w dniach 19-21 listopada. Papież będzie gościem drugiego dnia obrad.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.