Symbole ŚDM już w diecezji kaliskiej

Symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – wędrują już po kolejnej polskiej diecezji. Uroczyste powitanie tych znaków odbyło się wczoraj wieczorem w katedrze w Kaliszu.

Liturgii przewodniczył bp Edward Janiak, natomiast homilię wygłosił kard. Joachim Meisner. 

„Całej młodzieży w Polsce, ale też i całej młodzieży na świecie życzę, żeby doświadczyła tego, co uczniowie z Emaus, by darowane jej były otwarte oczy i gorące serce. A jak nam starszym także darowane będzie to doświadczenie, to nie będziemy źli” – mówił kard. Meisner. 

Symbole Światowych Dni Młodzieży będą nawiedzać parafie diecezji kaliskiej do 18 maja, po czym trafią do diecezji włocławskiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.