Przyjął Chrystusa i przeprasza

Nieprzywykli do religijnej ostentacji Czesi są zdumieni publicznym nawróceniem byłego premiera-skandalisty Stanislava Grossa.

Przed 10 laty zrobił on błyskawiczną karierę. W wieku 35 lat został premierem z ramienia socjaldemokracji. Po roku musiał jednak ustąpić, ponieważ nie był w stanie wykazać, jak zdobył pieniądze na zakup luksusowego mieszkania. Gross odszedł z polityki i szybko się wzbogacił dzięki grze na giełdzie.

W ubiegły tygodniu znowu zrobiło się o nim głośno. Były premier udzielił bowiem wywiadu, w którym przeprosił wszystkich, których zawiódł swym postępowaniem. Przyznał, że zaplątał się do półprawd i kłamstw. Publicznie opowiedział też o swoim nawróceniu: „Przyjąłem Chrystusa i żyję w wewnętrznej wolności” – powiedział Stanislav Gross.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

 • Krzysiek
  04.05.2014 13:58
  >>Były premier udzielił bowiem wywiadu, w którym przeprosił wszystkich, których zawiódł swym postępowaniem.<<

  Premier, prezydent i inny nazywani są publicznymi osobami.

  Jeżeli grzeszy on kradzieżą, ustawami przeciwko człowiekowi, podpisywaniem ustaw przeciwko społeczeństwu, ośmieszaniu i deprecjonowaniu Prezydenta wybranego przez społeczeństwu itd itp. - dopóki publicznie nie powie przepraszam cóż za wartość mają jego deklaracje, że jest fajny i chce fajnie?
 • Krzysiek
  04.05.2014 14:05
  Pan Stanislav burzy mi dotychczasowy obraz socjalisty - zatwardziały do końca.

  Bardzo dziękuję, że po 25 latach od zakończenia totalitaryzmu socjalistycznego po raz pierwszy można usłyszeć, że socjalista żałuje.

  Pan Bóg jest mocniejszy niż nasza zatwardziałość i wyobrażenia.
 • _jasiek
  05.05.2014 11:10
  Niewątpliwie radosne wydarzenie ale tytuł nieco nieszczęśliwy. Pierwsza myśl - przystąpił do Komunii Świętej niegodnie i przeprasza, druga - pojednał się z Panem Bogiem i raptem ma wyrzuty sumienia, że zdradził "towarzyszy" ale że stało się to co opisane, w żaden sposób do głowy nie przychodzi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.