Hiszpania: echa niedzielnej kanonizacji

Po wczorajszym spotkaniu Ojca Świętego Franciszka z parą królewską rośnie też nadzieja na jego przyjazd do Hiszpanii. Doskonałą okazją byłyby obchody 500-lecia urodzin św. Teresy z Ávili.

Hiszpańskie media zgodnie podkreślają, że niedzielna kanonizacja była wydarzeniem „wyjątkowym”, „największym w dziejach Kościoła”, „historycznym”. W rzymskiej uroczystości wzięło udział wiele głów państw, co podkreśla rolę Kościoła na płaszczyźnie międzynarodowej.

W Hiszpanii mnożą się uroczystości, tak kościelne, jak i cywilne, upamiętniające niedzielne kanonizacje. Media podkreślają również serdeczne spotkanie hiszpańskiej pary królewskiej z Papieżem Franciszkiem. Podarowanie Papieżowi dzieł św. Teresy i św. Jana od Krzyża jest odczytywane jako znak, że w przyszłym roku odwiedzi on Hiszpanię.

Franciszek jest szóstym papieżem, który przyjął Juana Carlosa i Zofię na audiencji, począwszy od 1962 r., kiedy uczynił to Jan XXIII. Już po koronacji zostali oni przyjęci przez Pawła VI w 1977 r. Łączyła ich wielka przyjaźń z Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Warto przypomnieć, że król Juan Carlos urodził się w Rzymie, a ochrzcił go w 1938 r. kard. Eugenio Pacelli, który wybrany rok później na papieża przyjął imię Piusa XII.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama