Prezydenci w Watykanie

Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął salwadorskiego prezydenta elekta, Salvadora Sancheza Cerena. Niebawem następne.

Ten polityk związany z lewicowym Frontem Wyzwolenia Narodowego im. Farabunda Martíego wygrał w marcu wybory i 1 czerwca obejmie urząd głowy państwa. Prezydent Sánchez Cerén przyjechał do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne Jana XXIII i Jana Pawła II. Jednak, jak sam zapowiadał, zależy mu również na przyspieszeniu procesu beatyfikacyjnego abp. Oscara Arnulfo Romero. Portret przedstawiający tego męczennika czasów dyktatury wojskowej w Salwadorze znalazł się zresztą wśród prezydenckich darów dla Franciszka. Salvador Sánchez Cerén odwiedził także watykański Sekretariat Stanu.

Prezydent elekt Salwadoru był pierwszym z dużej grupy osobistości państwowych, które pojawią się w Watykanie na uroczystościach kanonizacyjnych. Część z nich zostanie przyjęta prywatnie przez Ojca Świętego. Wśród nich będzie prezydent RP Bronisław Komorowski, który z Franciszkiem spotka się jutro. Tego samego dnia Papież ma też przyjąć premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, co wzbudza zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej. Sekretarz Synodu Kościoła greckokatolickiego w tym kraju, bp Bohdan Dziurach wyraził przekonanie, że audiencja ta będzie kolejnym sygnałem troski i wsparcia ze strony Franciszka dla przemian dokonujących się na Ukrainie.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WATYKAN

Reklama

Reklama