Czy Benedykt XVI będzie na kanonizacji?

Nie ma oficjalnego potwierdzenia obecności papieża seniora Benedykta XVI na uroczystościach kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II - powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ odpowiadając dzisiaj na pytania dziennikarzy.

"Papież Benedykt jest mile widziany, wie, że jego obecność jest pożądana i został zaproszony. Szanujemy jego wolność i jego wiek, jego samopoczucie, od czego zależy czy będzie obecny, czy też nie" - stwierdził rzecznik Watykanu. Zaznaczył, że wszyscy będą zadowoleni, jeśli przybędzie, gdyby zaś nie przybył, to nie będziemy mieli prawa, żeby odczuwać zawód z powodu niedotrzymania obietnicy.

Pytany z kolei o miejsce jakie ewentualnie zajmie Benedykt XVI ks. Lombardi zauważył, że podczas konsystorza papież senior zajął ostatnie miejsce, za kardynałami-biskupami w pierwszym rzędzie. Sam czuł, że tam powinien być obecny. "Jeśli przybędzie, to zapewne i tym razem sam postanowi gdzie zasiąść, być może pytając wcześniej o zdanie papieskiego ceremoniarza. Czekamy na niego tego dnia jak na niespodziankę" - powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama