Franciszek może nas jeszcze zaskoczyć

Kard. Parolin nie wyklucza też obecności Papieża, niekiedy niezapowiedzianej, w miejscach konfliktów.

Mało jest spraw, którym papieże w ciągu ostatnich 150 lat poświęcali tak wiele uwagi, co pokojowi. Każdy z nich robił to inaczej, w zależności od uwarunkowań historycznych i własnej wrażliwości – zauważył watykański sekretarz stanu w wywiadzie, który ukazał się w wydanej właśnie we Włoszech książce o zaangażowaniu Jana XXIII i Jana Pawła II na rzecz pokoju.

Nawiązując do tematu książki, kard. Pietro Parolin przypomina o zabiegach Papieża Roncallego w dobie kryzysu kubańskiego oraz o wielorakich zmaganiach o pokój, które podejmował w swym pontyfikacie Jan Paweł II. Sekretarz stanu zapewnia, że również Franciszek będzie interweniował w sprawie pokoju, ilekroć będzie on zagrożony, nie obawiając się, że jego słowa zostaną potraktowane w sposób instrumentalny.

Kard. Parolin nie wyklucza też obecności Papieża, niekiedy niezapowiedzianej, w miejscach konfliktów. „Franciszek będzie się kierował własną wrażliwością i również na tym polu zdobędzie się na skuteczne i może zaskakujące gesty, by ludzie usłyszeli o jego trosce o pokój” – powiedział kard. Parolin.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama