Bronią położnej

Rozszerza się akcja pomocy Agacie Rejman - położnej, która odmówiła udziału w aborcjach, dokonywanych w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia.

We wszystkich parafiach diecezji rzeszowskiej odczytany został w niedzielę komunikat Kurii przeciwko aborcji, dokonywanej w jednym z rzeszowskich szpitali wraz z wyrazami poparcia dla dzielnych położnych, które odmówiły uczestnictwa w tych zabiegach.

W ubiegłym tygodniu położna Agata Rejman, która poinformowała opinię publiczną o tym procederze, spotkała się wraz z mężem z biskupem rzeszowskim Janem Wątrobą i biskupem seniorem Kazimierzem Górnym.

Także Kuria Przemyska, Zamojska, Sandomierska, Rzeszowska i Tarnowska wystosowały oficjalne pisma protestu przeciw aborcji do dyrekcji tego prywatnego szpitala.

Coraz więcej środowisk (Akcja Katolicka, Ruch Światło-Życie, KSM ) wysyła oficjalne listy protestacyjne do tego szpitala.

W tym tygodniu odbędzie się w Rzeszowie siódma już pikieta przeciw aborcji i w obronie położnej.

We wszystkich kościołach województwa podkarpackiego (nie tylko diecezji rzeszowskiej) rozłożono 70 tys. bezpłatnych egzemplarzy gazety "Solidarni z Agatą" , w której opisana jest sytuacja w szpitalu Pro-Familia. Jest też wywiad z Agatą Rejman oraz rozmowa z mecenasem, który jest założycielem stowarzyszenia "Solidarni z Agatą".

Zgłaszają się też inni prawnicy, którzy oferują bezpłatną pomoc prawną, jeśliby szpital wytoczył położnej proces.

W ostatnią niedzielę w kaplicy w szpitalu Pro-Familia został odczytany list biskupa seniora Kazimierza Górnego w obronie położnych i wzywający szpital do zaprzestania dokonywania aborcji.

Podpisy wsparcia dla położnych z Pro-Familii zbierane są także w diecezji przemyskiej przez członków Ruchu Światło-Życie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama