Spowiedź u arcybiskupa

Archidiecezja poznańska przyłączy się do inicjatywy pastoralnej Watykańskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji pod nazwą „24 godziny dla Pana”. Jednym ze spowiedników będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Inicjatywa polega na umożliwieniu przystąpienia do sakramentu pokuty przez całą dobę. Kapłani będą słuchać spowiedzi nieprzerwanie przez 24 godziny w poznańskiej farze z 28 na 29 marca.

Spowiedź rozpocznie się w piątek o godz. 17 nabożeństwem pokutnym i potrwa do godz. 17 w sobotę. W tym czasie będzie można adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy wieczystej adoracji.

Poznańska fara położona jest w samym centrum miasta tuż koło Starego Rynku. W tej pięknej, barokowej bazylice mniejszej czczony jest obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odbywa się całodzienna adoracja i spowiedź św. W kościele mają miejsce cieszące się dużą popularnością koncerty organowe.

Papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra, a po jej zakończeniu trwać będzie spowiedź wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w wybranych kościołach Wiecznego Miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg