Odbywające się w tych dniach posiedzenie Konferencji Episkopatu Brazylii zaowocowało oficjalną notą na temat zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.
Biskupi wyrażają z jednej strony radość z rozgrywek piłkarskich, z drugiej jednak stają w obronie tej części społeczeństwa, która cierpi z powodu wykluczenia czy niesprawiedliwości. Wielkie inwestycje finansowe na budowę stadionów i całej infrastruktury, związane z tym wydarzeniem sportowym, tworzy się kosztem publicznej służby zdrowia czy jakości brazylijskiego szkolnictwa. Spowodowało to wiele protestów społecznych w różnych częściach kraju.
W nocie zatytułowanej „Gra o życie” biskupi zaznaczają, że Brazylijczycy znani z gościnności i radości będą potrafili dobrze przyjąć wszystkich, którzy z różnych stron świata przybędą, aby uczestniczyć w mistrzostwach piłki nożnej. Dalej jednak pasterze Kościoła wyrażają ubolewanie, że przygotowania do mistrzostw świata stały się priorytetem dla państwa, co spowodowało wiele manifestacji w obronie suwerenności kraju i podstawowych praw osób najbardziej dotkniętych brakiem efektywnej polityki społecznej, eliminującej oznaki biedy czy przemocy. „Nie można się zgodzić na to, by z powodu mistrzostw świata rodziny i całe wspólnoty były usuwane ze swych domostw z powodu budowy stadionów i innych prac budowlanych, przez co wyraźnie pogwałcono prawo do mieszkania. Ponadto nie można się pogodzić z tym, by rozgrywki sportowe pogłębiały jeszcze bardziej nierówności społeczne w miastach, powodowały degradację środowiska naturalnego czy też uzasadniały ustanawianie ram instytucjonalnych za pomocą dekretów, rozporządzeń i uchwał” – protestują biskupi we wspomnianym dokumencie.
Pasterze brazylijskiego Kościoła zachęcają na koniec społeczeństwo swego kraju, by włączyło się w akcję „mistrzostw świata rozgrywanych w pokoju”, czy też w kampanię „Gra o życie: powiadom o handlu ludźmi!”. Biskupi proszą Matkę Bożej z Aparecidy, Patronkę Brazylii, o opiekę na ten zbliżający się czas zbratania i pojednania między narodami.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.