Powstaje Muzeum Ziemi Świętej

W 2015 r. w Jerozolimie zostanie otwarte Muzeum Ziemi Świętej. Jego trzy części: archeologiczna, multimedialna i historyczna zajmą w sumie ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych.

Terra Sancta Museum znajdować się będzie w dwóch budynkach położonych na Starym Mieście: klasztorze Biczowania i klasztorze Najświętszego Zbawiciela. Oba gmachy pochodzą z XIX w., choć niektóre fragmenty budowli datowane są na czasy rzymskie, bizantyjskie i średniowieczne z epoki krucjat. Znajdują się w pobliżu ważnych miejsc pielgrzymkowych i turystycznych: początku Drogi Krzyżowej, Grobu Pańskiego, Ściany Płaczu itd.

- Historia chrześcijaństwa i dzieje franciszkanów, od ośmiu stuleci będących kustoszami miejsc świętych, stanowią dziedzictwo, które jest częścią historii tej ziemi - powiedział podczas prezentacji projektu muzeum o. Pierbattista Pizzaballa, kierujący franciszkańską Kustodią Ziemi Świętej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.