Już nie 5 milionów osób, ale 7 milionów spodziewają się władze Rzymu w dniach od Wielkiego Tygodnia do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Przewiduje się, że na mszę kanonizacyjną 27 kwietnia przyjedzie około 300 tysięcy Polaków.
Według prognoz władz Wiecznego Miasta, o których pisze w środę dziennik "La Repubblica", masowy napływ pielgrzymów rozpocznie się w Wielki Piątek 18 kwietnia. Wierni z całego świata przyjadą na Drogę Krzyżową w Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wielu pozostanie na następne uroczystości Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Watykanie.
W zarządzie włoskiej stolicy prowadzone są intensywne przygotowania, by przyjąć najwyższą od lat liczbę pielgrzymów i turystów. Największym wyzwaniem będzie kanonizacja dwóch papieży i to na tym wydarzeniu koncentrują się prowadzone już działania.
Wiadomo, że ze względu na to, iż na samym placu Świętego Piotra zmieści się około 200 tysięcy wiernych, trzeba przygotować kilka innych punktów w mieście, gdzie będą oni mogli się zgromadzić i obserwować ceremonię. Wielkie telebimy zostaną ustawione na Piazza del Popolo, koło Koloseum i koło bazyliki Matki Bożej Większej.
W nocy z 26 na 27 kwietnia otwartych będzie wiele rzymskich kościołów, w których odbędą się czuwania modlitewne.
Jak wynika z najnowszych danych branży turystycznej w Rzymie zarezerwowano już 85 procent miejsc w rzymskich hotelach, pensjonatach, domach pielgrzyma i w schroniskach na kanonizację dwóch papieży.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Poprawa zdrowia, ale papież nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański.