Oaza otwiera gimnazjum

Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do Katolickiego Gimnazjum Ruchu Światło-Życie w Krakowie–Prądniku Czerwonym. Potrwa do 15 kwietnia. Szkoła, której patronem został ks. Franciszek Blachnicki prowadzona będzie przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie.

- Idea powstania szkoły opiera się na koncepcji wychowawczej Ruchu Światło-Życie. Jest też odpowiedzią na wezwanie do nowej ewangelizacji, która według błogosławionego Jana Pawła II powinna być nową w metodzie, zapale i środkach wyrazu – powiedział KAI ks. Mariusz Susek, moderator diecezjalny Ruchu oraz inicjator powstania szkoły.

Jak podkreśla ks. Susek, gimnazjum oazowe w Krakowie będzie stanowić nowy i niezwykle cenny dar dla edukacji i ewangelizacji uczniów oraz ich rodzin. Placówce mają przewodzić słowa: AGAPE – nowy człowiek, nowa kultura, nowa wspólnota.

Oprócz wychowania w duchu wartości ewangelicznych szkoła będzie zapewniać szeroki wachlarz zajęć dodatkowych i kół zainteresowań (np. koło liturgiczne i biblijne, zajęcia z malarstwa i rzeźby, taniec towarzyski czy warsztaty języka migowego) oraz wyjazdów pielgrzymkowo-turystycznych. Na stronie internetowej placówki możemy przeczytać także, że szkoła posiada własny dom rekolekcyjny w Bystrej Podhalańskiej, salę do modlitwy oraz wielofunkcyjne boisko.

Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie www.gimnazjum.oazowe.pl. Dokumenty aplikacyjne można składać w siedzibie Ruchu Światło-Życie (przy ul. Wiślna 12/6) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10. do 16. lub drogą elektroniczną na adres: sekretariat@gimnazjum.oazowe.pl.

Katolickie Gimnazjum Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego powołane zostało 27 lutego za zgodą prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Oficjalnie swoją działalność rozpocznie 1 września.
Siedziba szkoły mieści się w Krakowie-Prądniku Czerwonym przy ul. Strzelców 5a.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Kinia
  10.03.2014 16:02
  nie widzę tego zbyt pozytywnie.. Obawiam się że młodzież wypuszczona ze szkoła z wymaganiami jakie stawia Ruch, będzie bardzo zagubiona w ogólniaku, co zdecydowanie źle wpłynie na ich dalsze życie.
  Młodzież w gimnazjum to jeszcze dzieci, nie zrozumieją myśli Blachnickiego.
  Czarno to widzę
 • Zibi89
  10.03.2014 17:13
  Doktryna wiary nas nie różni. Wszystkie wspólnoty katolickie są oparte na tej samej doktrynie.
  Różnice istnieją najwyżej w charyzmatach.

  Jeżeli rzecz jest wyłącznie w tym, że ... być może uczniowe będą się uczyli w tym gimnazjum o tym, że Polska nie jest wolna, bo ci na których sumieniu ciąży władza nie potrafili i nie chcieli się jej wyrzec, ale w dalszym ciągu jedzą chleb z tego samego pieca i zatracają swą duszę to nic tylko pogratulować.
  Jeżeli tak będzie to będzie pierwsza szkoła, która będzie mówiła prawdę o Okrągłym Stole i "wolności".
  O wolności trwającej 1,5 roku. Później powrócił PRL i jesteśmy uczestnikami lub obserwatorami sztucznego pluralizmu.

  Tak czy inaczej, popieram inicjatywę. Adres mnie interesuje najmniej. Ogólnie jestem za zniesieniem gimnazjów, ale chciałbym życzyć, aby to była szkoła, która zaprzeczy negatywnym stereotypom i skojarzeniom. Powodzenia !!!
 • oazowicz
  10.03.2014 21:20
  Uwazajcie tylko by nie zatrudnic tam Pani z INMK Barbary B.
 • Maciej1
  11.03.2014 20:51
  Ksiądz Franciszek Blachnicki, człowiek bardzo doświadczony przez cierpienie i bardzo mocno ufający sile krzyża powołał Krucjatę Wyzwolenia Człowieka odpowiadając na apel Jana Pawła II, który na samym początku swego pontyfikatu zwrócił się do Polaków takimi słowami: Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła.

  Aby Krucjata miała swoje żniwo, potrzebny jest wysiłek, dobrowolne poświęcenie się, ofiara modlitwy i czynu. Jednym z takich postanowień członków Krucjaty jest abstynencja. Jest to osobisty dar, podjęty z pobudek odpowiedzialności za drugiego człowieka i w imię tej odpowiedzialności z nadzieją na jego wyzwolenie z nałogu taki dar jest ofiarowywany.
  Dla każdego członka Krucjaty abstynencja to:
  czyn osobistej wolności,
  zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa,
  wyraz miłości do ludzi uzależnionych, dla których zupełna abstynencja jest jedynym warunkiem trzeźwości,
  skuteczny środek przemiany obyczajów,
  sposób pracy nad sobą i kształtowania charakteru,
  ważny środek profilaktyczny i wychowawczy,
  znak miłości do Ojczyzny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.