Tu może pomóc tylko Kościół

Minister Cármen Lúcia z brazylijskiego Sądu Najwyższego poprosiła Kościół katolicki o pomoc w zaradzeniu przestępczości.

W brazylijskim stanie Minas Gerais, leżącym na terenie archidiecezji Belo Horizonte, odsiaduje wyrok ponad 50 tys. więźniów. Abp Walmor Oliveira de Azevedo wraz z przedstawicielami duszpasterstw zaangażowanych w działalność społeczną przedstawił przedstawicielce Sądu Najwyższego różnorodność prac prowadzonych wśród więźniów przez Kościół.

W trakcie tego spotkania roboczego minister Cármen Lúcia prosiła o pomoc archidiecezji w realizowaniu prac mających na celu zmniejszenie przestępczości i poprawę systemu więziennego. Przedstawicielka Sądu Najwyższego podkreśliła siłę, jaką posiada Kościół, „który dociera do odległych miejsc i biednych regionów, gdzie zaznacza się wyraźny brak przedstawicieli instytucji państwowych”. Ponadto zwróciła uwagę na wielką rolę resocjalizacyjną, jaką spełnia duszpasterstwo prowadzone wśród więźniów. Według minister w całym kraju wzrasta niestety coraz bardziej przestępczość i dostrzega się coraz większą potrzebę reformy aktualnego systemu więziennego. „W stanie Minas Gerais jest 53 tysiące więźniów. W Brazylii jest ich ponad pół miliona i dlatego też współpraca Kościoła jest bardzo ważna, aby system więzienny wypełnił swoje zadanie w resocjalizacji więźniów” – zaznaczyła minister Cármen Lúcia z Sądu Najwyższego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama