Tu może pomóc tylko Kościół

Minister Cármen Lúcia z brazylijskiego Sądu Najwyższego poprosiła Kościół katolicki o pomoc w zaradzeniu przestępczości.

W brazylijskim stanie Minas Gerais, leżącym na terenie archidiecezji Belo Horizonte, odsiaduje wyrok ponad 50 tys. więźniów. Abp Walmor Oliveira de Azevedo wraz z przedstawicielami duszpasterstw zaangażowanych w działalność społeczną przedstawił przedstawicielce Sądu Najwyższego różnorodność prac prowadzonych wśród więźniów przez Kościół.

W trakcie tego spotkania roboczego minister Cármen Lúcia prosiła o pomoc archidiecezji w realizowaniu prac mających na celu zmniejszenie przestępczości i poprawę systemu więziennego. Przedstawicielka Sądu Najwyższego podkreśliła siłę, jaką posiada Kościół, „który dociera do odległych miejsc i biednych regionów, gdzie zaznacza się wyraźny brak przedstawicieli instytucji państwowych”. Ponadto zwróciła uwagę na wielką rolę resocjalizacyjną, jaką spełnia duszpasterstwo prowadzone wśród więźniów. Według minister w całym kraju wzrasta niestety coraz bardziej przestępczość i dostrzega się coraz większą potrzebę reformy aktualnego systemu więziennego. „W stanie Minas Gerais jest 53 tysiące więźniów. W Brazylii jest ich ponad pół miliona i dlatego też współpraca Kościoła jest bardzo ważna, aby system więzienny wypełnił swoje zadanie w resocjalizacji więźniów” – zaznaczyła minister Cármen Lúcia z Sądu Najwyższego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.