Powstały dwa filmy o Janie Pawle II

Dwa filmy o Janie Pawle II, adresowane do dzieci i młodzieży, wyprodukował Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie. Mają one przybliżyć młodym ludziom postać i dokonania papieża przed planowaną 27 kwietnia kanonizacją.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II (IDMJPII) jest samorządową instytucją kultury. Jego główny cel to promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie papież Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

"Wielu młodych ludzi pamięta Jana Pawła II jako osobę w podeszłym wieku, a dla dzieci, które są obecnie w szkole podstawowej, to jest już postać historyczna. Dlatego uznaliśmy, że warto wyprodukować filmy, które przypomną papieża i jego nauczanie. Zależało nam, żeby w tych filmach wystąpili młodzi ludzie i myślę, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie" - powiedziała PAP dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego Agata Szuta.

Reżyserem obu około 25-minutowych filmów jest Krzysztof Glondys.

Film "Dobry, święty człowiek - Jan Paweł II" jest przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla nauczycieli i wychowawców, którym ma pomóc w przekazywaniu informacji biograficznych i podstawowej wiedzy o nauczaniu Ojca Świętego. Bohaterami filmu są dzieci, które pokazują swoim rówieśnikom miejsca związane z Janem Pawłem II w Krakowie, Wadowicach, Zakopanem i Tatrach. Kończy go krótka rozmowa z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem.

"Ten film chcemy przesłać do szkół w Małopolsce licząc, że będzie on narzędziem pomocnym dla wychowawców i katechetów w przygotowaniu do kanonizacji" - mówiła Szuta.

Bohaterami drugiego filmu "Liczę na Was!" są stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy o nauczaniu Jana Pawła II rozmawiają m.in. z Jaśkiem Melą, o. Janem Górą, prof. Teresą Malecką związaną ze "Środowiskiem" Karola Wojtyły oraz z Krzysztofem Trebunią-Tutką. Rozmowy te są dla nich okazją do przekonania się, jak wielki wpływ na ludzi, także młodych, miał Jan Paweł II.

Filmy zostały zrealizowane z inicjatywy i z funduszy Instytutu Dialogu Międzykulturowego. Są dostępne na stronie internetowej instytutu (www.idmjp2.pl).

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • katolik
    12.02.2014 07:16
    Po co przypominać te herezje? Komu to potrzebne? Czy nie lepiej przypomnieć naukę Kościoła przedsoborowego, który tylu świętych wprowadził do nieba?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.