Abp Hoser: przekazujmy chorym ludzkie ciepło

Nie pozostawiajmy chorych na marginesie życie – zaapelował abp Henryk Hoser, przewodnicząc w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes centralnym obchodom Światowego Dnia Chorego w diecezji warszawsko-praskiej.

Jej ordynariusz mówił w homilii, że tym, co wyrywa człowieka z jego bólu i cierpienia, jest obecność drugiej osoby.

„Gdy idziemy do chorego, wówczas przekażmy mu coś z tej radości, uśmiechnijmy się, dotknijmy, weźmy jego ręce w nasze dłonie, by poczuł ciepło ludzkich rąk i kochającego serca i w ten sposób odzyskał nadzieję, odzyskał siły, by walczyć z cierpieniem, z chorobą, by nadać sens cierpieniu” – zachęcał abp Hoser. Po Mszy osoby starsze i cierpiące mogły przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.