Jako krok we właściwym kierunku i akt odwagi wobec międzynarodowych nacisków przewodniczący Konferencji Biskupów Nigerii określił podpisanie 13 stycznia przez prezydenta tego kraju ustawy uchwalonej tam niedawno przez parlament. Zakazuje ona tzw. „małżeństw” homoseksualnych.
Abp Ignatius Kaigama w imieniu episkopatu gratuluje Goodluckowi Jonathanowi, że nie uległ tym, którzy chcą szerzyć niemoralne praktyki, i że broni świętości małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Podkreśla, że chodzi tu o ochronę wartości żywo odczuwanych w kulturze nigeryjskiej i w ogóle afrykańskiej. Pozytywnie wspomnianą ustawę oceniło również Stowarzyszenie Chrześcijan Nigerii.
Ustawodawstwo przeciwne związkom osób tej samej płci zaproponowano też w parlamentach innych krajów Czarnego Lądu, jak Uganda, Kamerun czy Tanzania. Afrykańscy biskupi przestrzegają jednak przed propozycjami ustaw zbyt drastycznymi, które oznaczałyby prześladowanie homoseksualistów. Przypominają, że „powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”, jak stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego, który zarazem wyraźnie uznaje relacje homoseksualne za niemoralne.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.