Dwoje katolików – Monika Mridha (65 lat) i jej syn Suszil (44) zginęli w Bangladeszu na tle sporu o ziemię.
Ich martwe ciała znaleziono 7 stycznia w powiecie Barisal na południu kraju. Drugi syn – 40-letni Somiron uniknął śmierci tylko dlatego, że w chwili zabójstwa był poza domem. Wszyscy byli członkami miejscowej parafii św. Piotra. Według policji matka i syn zostali zasztyletowani.
Przedstawiciele policji oświadczyli włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, że zwłoki znaleziono wczoraj rano, obecnie zaś znajdują się one w miejscowym szpitalu, aby krewni mogli je rozpoznać. Funkcjonariusze oznajmili również, że na razie nikogo jeszcze nie aresztowano w tej sprawie.
Chociaż dotychczas nie są znani ani sprawcy, ani powody zbrodni, to – zdaniem niektórych krewnych ofiar – wszystko wskazuje na to, że stoją za nią niektórzy sąsiedzi zabitych, muzułmanie, którzy od dawna chcieli zdobyć ich ziemie.
Przywódcy Stowarzyszenia Chrześcijan Bangladeszu przebywali na miejscu znalezienia ciał, aby odmówić nad nimi modlitwę.
„Ktokolwiek dopuścił się tego zabójstwa, wykorzystał panujący w kraju klimat bezkarności i przemocy w obliczu zbliżających się wyborów” – powiedział AsiaNews Nirmol Rozario ze wspomnianego Stowarzyszenia. Zażądał od władz „przykładnego ukarania winnych tego czynu”. Inny chrześcijanin – Christopher Robi D’Costa z ośrodka duszpasterskiego w Barisalu – dodał: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni z powodu tych zabójstw, ludzie żyją w strachu. Modlimy się o pokój”.
Trzeba mniej katedr nauczycielskich, a więcej stołów bez hierarchii.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.