W Brazylii trwa kampania na rzecz ewangelizacji. Kościół prowadzi ją tam od uroczystości Chrystusa Króla do trzeciej niedzieli Adwentu.
Akcję tę tamtejszy episkopat zainicjował w 1998 r. Jej celem jest zaangażowanie wiernych w ewangelizację prowadzoną na mocy łaski Chrztu oraz pozyskanie funduszy na działalność duszpasterską Kościoła. Z zebranych ofiar 45 proc. pozostaje do dyspozycji diecezji, 20 proc. jest przeznaczanych na dzieła apostolskie danego regionu, a 35 proc. na inicjatywy ewangelizacyjne konferencji episkopatu.
Kampania na rzecz ewangelizacji ma na celu zdobycie środków finansowych koniecznych do prowadzenia dzieła ewangelizacyjnego. Z zebranych ofiar wiernych Kościół stara się zaspokoić najbardziej podstawowe akcje ewangelizacyjne prowadzone na różnych szczeblach struktur wspólnot lokalnych, jak też w wymiarze krajowym.
Odpowiedzialny z ramienia episkopatu za Kampanię Ewangelizacyjną abp Murilo Ramos Krieger wyjaśnia znaczenie hasła tegorocznej kampanii „Ogłaszam wam wielką radość” (Łk 2, 10-11). „Pragniemy, aby tegoroczna kampania była naznaczona radością. Nasza radość ma źródło w darze, jaki Ojciec nam przekazał w postaci swego Syna Jezusa rodzącego się w Betlejem. Radość pochodzi też z faktu, że otrzymaliśmy łaskę powołania do ewangelizacji. Tegoroczne hasło oparte jest na słowach aniołów zwiastujących pasterzom radosną nowinę” – zaznaczył abp Krieger.
W najbliższą niedzielę 15 grudnia we wszystkich oratoriach, kaplicach i kościołach parafialnych wierni składać będą w uprzednio rozdanych kopertach ofiarę na dzieło ewangelizacyjne, jakie z entuzjazmem i zaangażowaniem prowadzi tutejszy Kościół.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.