„Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku” - pikieta przed galą Wyróżnienia Białej Wstążki.
Fundacja Centrum Praw Kobiet i Fundacja im. Jolanty Kwaśniewskiej zorganizowały galę Wyróżnienia Białej Wstążki. Wyróżnienie ma być sposobem docenienia mężczyzn, którzy nie przechodzą obojętnie obok przemocy wobec kobiet.
Gdy członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia zapytali organizatorów gali o stanowisko w sprawie zabijania dziewczynek przed narodzeniem… cofnięto im zaproszenia.
W związku z tym Fundacja Pro przed wejściem na galę zorganizowała pikietę z transparentem przedstawiającym dziewczynkę zabitą przed narodzeniem i z napisami: „Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku” i „Najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem”.
Kamera Razem.tv zarejestrowała reakcje ludzi, wśród których było wiele dzieci. Dzieci często wyrażały oburzenie tym, co zrobiono temu dziecku, niektórych dorosłych zaś oburzał fakt, że widzą to dzieci. Na nagraniu słychać przejmujący dziecięcy głos: „Co oni zrobili! Jezu, co oni zrobili!”. Nic jednak nie wskazywało na to, żeby dzieci przeżywały traumę. Za to z pewnością dobrze zapamiętają, jak skutkuje to, czego domagają się rzecznicy aborcji.
Więcej filmów na Razem.tv.
„Sudan pogrąża się w chaosie, głodzie i przemocy, która nie oszczędza nikogo”.
spotkaniu poinformowano w biuletynie watykańskiego biura prasowego.
A także za kardynałów i biskupów, którzy odeszli w ciągu minionego roku.
Pięć podcastów "podejmuje kluczowe wątki z bogatej spuścizny Ojca Świętego.
Pełnia życia i radości: na to mamy nadzieję i tego oczekujemy od naszego bycia z Chrystusem.
Z okazji 60. rocznicy ogłoszenia soborowej deklaracji „Gravissimum educationis”.