Biskupi Afryki zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko dalszemu wykorzystywaniu mieszkańców Czarnego Lądu i rabunkowej gospodarce surowcowej na tym kontynencie. W stolicy Burundi, Bużumburze, odbyło się spotkanie koordynatorów Komisji Sprawiedliwości i Pokoju działającej przy Sympozjum Biskupów Katolickich Afryki i Madagaskaru (SECAM).
Uczestnicy spotkania potępili wykorzystywanie najuboższych, wciąż szerzący się proceder niewolnictwa, a także przemytu dzieci i handlu ich narządami do nielegalnych przeszczepów. Zdecydowanie potępiono niesprawiedliwe wykorzystywanie bogactw Afryki przez międzynarodowe koncerny, co, jak wskazano, często staje się przyczyną wojen i konfliktów.
Biskupi przypomnieli, że kraje Czarnego Lądu potrzebują solidarności wyrażającej się także przez dobre zarządzanie, w którym nie ma miejsca na korupcję i troskę wyłącznie o własne interesy, a nie o dobro kraju.
Uczestnicy spotkania w Bużumburze z niepokojem stwierdzili też, że świat zbyt szybko przyzwyczaja się do wojen trawiących Czarny Ląd. Wspomnieli tu m.in. o konfliktach wyniszczających Republikę Środkowoafrykańską i Demokratyczną Republikę Konga.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych