„Ten Kościół jest jak las...”

Kardynał Oscar Rodríguez Maradiaga wziął w obronę Kościół katolicki w USA. - Ten Kościół jest jak las: kiedy ścina się drzewo, słychać wkoło jak upada. Nie słychać natomiast, jak las rośnie - powiedział arcybiskup Tegucigalpy w Hondurasie podczas konferencji w Dallas (USA).

Według kard. Rodrigueza, Kościół w USA cechują nie tylko skandale i grzechy. – Tu żywa jest Ewangelia Chrystusowa - podkreślił zwracając uwagę na 200 tys. nowych członków Kościoła katolickiego w 2012 roku. Od 2000 r. liczba katolików wzrosła z 60 do 66,8 milionów.

Chcąc być autentycznym, Kościół musi wrócić do Jezusa, i to każdego dnia - stwierdził koordynator Rady Kardynałów, która pomaga papieżowi Franciszkowi w procesie reformy Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem powszechnym. Dodał, że „nie ma reformy bez nawrócenia się do Jezusa”.

Skuteczna ewangelizacja dokonuje się bardziej poprzez przykłady, niż przez argumenty, zaznaczył honduraski purpurat. - Oczywiście, argumenty są ważne, ale ludzi bardziej przyciąga przykład chrześcijan: to, jak żyją wiarą, jakimi są ludźmi, przyciąga promieniująca z nich radość życia i stałość w działaniach - powiedział bliski współpracownik papieża Franciszka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg