Profesjonalizm zawsze w kościelnej perspektywie

Umiejętność pracy zespołowej i profesjonalizm w służbie Kościołowi wskazał Papież jako wyzwania Watykańskiemu Ośrodkowi Telewizyjnemu (CTV). Obchodzi on 30-lecie istnienia i z tej okazji jego pracownicy zostali przyjęci na audiencji przez Ojca Świętego.

Dziękując im za wierną, profesjonalną i dyskretną służbę Franciszek przypomniał o ich rodzinach, których rytm życia często zależy od papieskiego harmonogramu. „Papież nie chce zakłócać życia rodzinnego, ale dziękuje wam za cierpliwość” – zaznaczył Ojciec Święty. Przekazał także kilka praktycznych uwag watykańskim mediowcom. 

„Grajcie drużynowo – mówił Papież. – Skuteczność duszpasterstwa środków przekazu jest możliwa, gdy tworzy więzi, łączy wiele podmiotów wokół wspólnych projektów; gdy jest «jednolitość planu i zjednoczenie sił» (dekret Soboru Watykańskiego II Inter mirifica, 21). Wiemy, że nie jest to łatwe, ale jeśli pomagacie sobie razem tworzyć ekipę, wszystko staje się lżejsze, a przede wszystkim styl waszej pracy staje się świadectwem wspólnoty. Bądźcie zawodowcami w służbie Kościoła. Wasza praca wymaga wysokich kwalifikacji. Jednak profesjonalizm ma stać u was zawsze w służbie Kościołowi i to we wszystkim: przy filmowaniu, w studiu, w montażu, w administracji... Wszystko może być dokonywane w pewnym stylu, z perspektywy Kościoła, Stolicy Apostolskiej. Jest konieczne, by Watykański Ośrodek Telewizyjny umiał przekazać widzom, tak wiernym, jak i «zdystansowanym», zapach i nadzieję Ewangelii”. 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MEDIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg