Kilku biskupów, ponad 100 kapłanów i setki wiernych uczestniczyło dzisiaj (19 września) w cotygodniowej Mszy w języku polskim przy grobie bł. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
Homilię wygłosił ordynariusz włocławski bp Wiesław Mering, który przybył do Rzymu z diecezjalną pielgrzymką z okazji Roku Wiary. Kaznodzieja przypomniał postać błogosławionego Papieża, podkreślając m.in. jak bardzo leżały mu zawsze na sercu losy Polski i Polaków.
„Bóg, człowiek, ale także i kraj. To duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska bardzo mu leżało na sercu. Uczył nas tego, żebyśmy swojemu krajowi służyli, żebyśmy umieli troszczyć się o niego, żebyśmy dumni byli z kulturowego dziedzictwa jakie Polska sobą reprezentuje. Przyszliśmy Ojcze Święty tutaj do ciebie, bo doskonale wiemy, że kiedy nie przekonują słowa, kiedy walą się systemy, kiedy niepewni jesteśmy zaufania innych, zostają życiorysy. Życiorysy, które wołają najgłośniej. Za ten twój życiorys dziękujemy dzisiaj Bogu dokonując równocześnie rachunku sumienia z naszych własnych” – powiedział bp Mering.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.