Premier Litwy w Watykanie

Na prywatnej audiencji Papież Franciszek przyjął premiera Litwy Algirdasa Butkevičiusa.

Szef litewskiego rządu przebywa we Włoszech, gdzie spotkał się z premierem Enrico Lettą, z którym rozmawiał o współpracy handlowej i gospodarczej obu krajów. Obecna wizyta Butkevičiusa odbywa się w kontekście litewskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. 

Premier Litwy po audiencji u Papieża rozmawiał także z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone oraz szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim. W wydanym po spotkaniu komunikacie poinformowano, że „w trakcie serdecznych rozmów podkreślono dobre relacje między Stolicą Apostolską a Republiką Litewską. Skupiono się w szczególności na wkładzie, jaki od wieków daje Kościół katolicki społeczeństwu na polu wychowawczym i społecznym, a także na jego zaangażowaniu na rzecz rodziny oraz formacji sumień ku duchowym wartościom”. 

W świetle wspomnianej litewskiej prezydencji zostały też poruszone kwestie międzynarodowe i europejskie. Zwrócono szczególnie uwagę na konieczność zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Syrii, „ze wskazaniem na polityczne zażegnanie kryzysu poprzez dialog i negocjacje”. 
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg