Na prywatnej audiencji Papież Franciszek przyjął premiera Litwy Algirdasa Butkevičiusa.
Szef litewskiego rządu przebywa we Włoszech, gdzie spotkał się z premierem Enrico Lettą, z którym rozmawiał o współpracy handlowej i gospodarczej obu krajów. Obecna wizyta Butkevičiusa odbywa się w kontekście litewskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Premier Litwy po audiencji u Papieża rozmawiał także z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone oraz szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim. W wydanym po spotkaniu komunikacie poinformowano, że „w trakcie serdecznych rozmów podkreślono dobre relacje między Stolicą Apostolską a Republiką Litewską. Skupiono się w szczególności na wkładzie, jaki od wieków daje Kościół katolicki społeczeństwu na polu wychowawczym i społecznym, a także na jego zaangażowaniu na rzecz rodziny oraz formacji sumień ku duchowym wartościom”.
W świetle wspomnianej litewskiej prezydencji zostały też poruszone kwestie międzynarodowe i europejskie. Zwrócono szczególnie uwagę na konieczność zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Syrii, „ze wskazaniem na polityczne zażegnanie kryzysu poprzez dialog i negocjacje”.
Zdjęcie ciała chłopca, wyrzuconego przez morze na plażę, obiegło światowe media.
Nadzwyczaj poruszający dla Franciszka był niedzielny etap jego podróży.
Ostatnim publicznym wydarzeniem papieskiej podróży do Iraku była Msza w Irbilu.
Papież Franciszek zobaczył dziś na własne oczy ogrom zniszczeń dokonanych przez Państwo Islamskie.
Franciszek modlił się dziś rano za wszystkie ofiary wojny w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie.
Wizyta w irackim Kurdystanie ma trzy etapy. Zwieńczy ją Msza z udziałem 10 tys. wiernych.