Droga nowej ewangelizacji wiedzie przez odpowiednie wychowanie i formację duchowieństwa. W ten sposób można podsumować wizytę kard. Zenona Grocholewskiego w Korei Południowej.
Prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej rozmawiał w tej sprawie m.in. z arcybiskupem Seulu Yeomem Su-Jungiem. Wziął też udział w konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Katolickich Uczelni Wyższych Wschodniej i Południowo-Wschodniej Azji (ASEACCU).
Polski purpurat nie ukrywał swego zaskoczenia rozmachem dzieł edukacyjnych tamtejszego Kościoła. Samych seminarzystów przygotowujących się do kapłaństwa w archidiecezji seulskiej jest aż 400. „Seul ma wielką rolę do odegrania w przyszłości Kościoła w Azji – stwierdził kard. Grocholewski. – Jednak owa przyszłość w znacznej mierze zależy od jakości kapłanów”.
Z kolei abp Yeom Su-Jung zapewnił, że jego archidiecezja jest gotowa wspierać nie tylko Kościół w Korei, ale także działalność ewangelizacyjną w innych częściach kontynentu. Nawiązując do tej deklaracji kard. Grocholewski wskazał na męczeńską tradycję chrześcijaństwa w Azji, a także na ewangelizacyjną rolę laikatu, co jest swoistą specjalnością koreańskiego Kościoła.
„Radość Jezusa wypełnia serce, jest pokojem, dobrocią, czułością”.
W sposób szczególny wspomniał o udręczonej Ukrainie, Gazie, Izraelu, Birmie oraz Kiwu.
Papież podczas Eucharystii w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Ojciec Święty w czasie tej podróży dzwonił, by zapewnić o swojej obecności i modlitwie.