Kilka amerykańskich grup religijnych ponowiło oczekiwania wobec władz federalnych, aby nigeryjską sektę Boko Haram zakwalifikować oficjalnie jako organizację terrorystyczną.
To reakcja środowisk chrześcijańskich w USA na brutalne ataki na chrześcijan, jakich dopuszcza się ta islamistyczna organizacja.
"Ci, którzy kontynuują zabijanie chrześcijan ze względu na religię, nie powinni być tolerowani, gdy jest możliwe podjecie kroków celem ograniczenia ludobójczego terroru" - zauważa Benjamin Bull, szef Alliance Defending Freedom, chrześcijańskiej organizacji konserwatywnej. założonej w 1994 r w Waszyngtonie.
Zwraca on uwagę, iż wskutek swych działań “Boko Haram kwalifikuje się jako zagraniczna organizacja terrorystyczna" dlatego Departament Stanu powinien podjąć odpowiednie kroki "wcześniej niż później, aby mniej ludzi traciło niepotrzebnie życie".
Alliance Defending Freedom jest współautorem raportu i petycji ws. Boko Haram, wystosowanej w lipcu br. do sekretarza stanu USA, Johna Kerry.
Według danych organizacji, na Boko Haram ciąży przynajmniej 168 aktów przemocy popełnionych wobec chrześcijan w samym tylko 2012 r.
Narodowe Konsorcjum Badań nad Terroryzmem i Odpowiedzi na Terroryzm, zakwalifikowało Boko Haram, jako drugą z najniebezpieczniejszych grup terrorystycznych w świecie, zaraz za afgańskimi Talibami.
Szacuje się że od 2009 r. z rąk Boko Haram śmierć poniosło ponad 2 tys. osób. Niektóre z ofiar zostały ścięte. Boko Haram odpowiada za porwania, przymusowe konwersje na islam, palenie kościołów, zabójstwa policjantów i wysadzanie budynków użyteczności publicznej.
Fatou Bensoud, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego, w wypowiedzi z 5 sierpnia br. określił czyny Boko Haram, jako kwalifikujące się do bycia określonymi zbrodniami przeciw ludzkości. Sekta wzywa bowiem do czystek etnicznych i ludobójstwa chrześcijan w północnej Nigerii.
W 2011 r. zamachowiec Boko Haram dokonał zamachu na siedzibę ONZ w Abudży, zabijając ponad dwadzieścia osób. W nagraniu video powiedział, że atak jest wiadomością dla Baracka Obamy "i innych niewiernych".
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.