W Rosji 24 sierpnia zakończyła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko. W ciągu niespełna tygodnia założyciela zakonu salezjanów uczcili katolicy Rostowa, Moskwy i Petersburga.
W mieście nad Newą relikwie świętego były wystawione w okazałym kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który dwa miesiące temu otrzymał tytuł bazyliki mniejszej. W ciągu dwóch dni, przy doczesnych szczątkach Don Bosco, gromadzili się wierni z ośmiu miejscowych parafii katolickich. Szczególnie liczna była młodzież salezjańska z pobliskiego miasta Gatczyna.
Obecność relikwii św. Jana Bosko w Petersburgu była bardzo ważna dla salezjanów. Od dawna zapraszano ich do pracy duszpasterskiej w tym mieście. Przez wiele lat nie było takiej możliwości. „Jednak ks. Bosko obiecał, że salezjanie tu przyjadą i tak się właśnie stało w 1992 r. Teraz ks. Bosko jest obecny tu, wśród nas, w Petersburgu” – mówił o. Wladzimerz Kabak SDB.
Rosyjscy salezjanie należą do polskiej Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Prowadzą kilka parafii, oratoria, działa tam także salezjańskie wydawnictwo i centrum edukacyjne. Po tygodniowym pobycie w Rosji relikwie św. Jana Bosko rozpoczną wędrówkę po Białorusi.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.
Setki tysięcy osób na inauguracji pontyfikatu, orszakach i imprezach sportowych.
Parafie na północy Włoch przetrząsają swoje archiwa w poszukiwaniu przodków papieża.