Mobilność ludzka i handel żywym towarem tematem spotkania duszpasterzy

Krajowe zebranie wydziału episkopatu Brazylii ds. mobilności ludzkiej trwa w Santos, mieście znanym z największego portu Ameryki Łacińskiej. W trzydniowym spotkaniu uczestniczą koordynatorzy duszpasterstw posługujących ludziom drogi.

Uczestnicy zebrania ukazują przepiękną mozaikę Kościoła zatroskanego o człowieka, który z różnych powodów, także ze względu na wykonywany zawód, znajduje się poza rodziną i własną wspólnotą. Takim ludziom poprzez specyficzne duszpasterstwa Kościół zapewnia opiekę duchową, jak też służy w najrozmaitszy sposób.

W zebraniu uczestniczą koordynatorzy duszpasterstwa migrantów, ludzi morza, kierowców ciężarówek, pracowników cyrków, parków rozrywkowych, Cyganów, studentów zagranicznych, imigrantów polskich i japońskich. Bp José Luiz Ferreira Salles, biorący aktywny udział w spotkaniu, reprezentuje komisję episkopatu ds. posługi w miłości, sprawiedliwości i pokoju.

Głównym celem tegorocznego spotkania jest wzmocnienie wyrazistości duszpasterstw, stymulowanie postępu we wspólnym poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się wyzwania religijno-społeczne, jak również konsolidacja posług duszpasterskich w akcji ewangelizacyjnej Kościoła w Brazylii.

W ramach wspólnej odpowiedzialności za duszpasterstwo ludzi drogi zostaną zapoczątkowane prace nad przygotowaniem kanonicznego statusu dla wszystkich duszpasterstw wchodzących w skład wydziału episkopatu ds. mobilności ludzkiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama