In vitro niepłodności nie uleczy

Krystyna Pawłowicz złożyła w Sejmie interpelację poselską do ministra zdrowia w sprawie promowania i finansowego wspierania metod leczenia bezpłodności. W tym czasie Ruch Palikota przygotował płytę o in vitro, którą chce przekazać do szkół jako pomoc dydaktyczną.

 "Dramatyczna sytuacja demograficzna w naszym kraju jest bowiem spowodowana nie tylko brakiem polityki prorodzinnej, ale także bezpłodnością. Szacuje się, że ten problem może dotyczyć nawet dwóch milionów Polaków" - tłumaczy w interpelacji poseł PIS. 

Zdaniem Pawłowicz, taka sytuacja wymusza na rządzących podjęcie konkretnych działań. Poseł podkreśla, że procedura in vitro nie jest leczeniem bezpłodności, a mechanicznym zapłodnieniem pozaustrojowym.

Poseł PIS pyta ministra zdrowia Arłukowicza, jakie metody leczenia bezpłodności wspiera i w jaki sposób są promowane te metody. Pawłowicz pyta także o zaangażowanie finansowe i promocję naprotechnologii - "metody etycznej, skutecznej i kilkukrotnie tańszej niż in vitro".

W piątek odbyła się także konferencja prasowa Ruchu Palikota przed łódzkim Kuratorium Oświaty. Po jej zakończeniu poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska, wręczała kuratorowi Konradowi Czyżyńskiemu płytę z lekcją o in vitro. Płytę, wydaną w nakładzie 10000 sztuk, Ruch Palikota chce przekazać do szkół, by stała się pomocą dydaktyczną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg