Chwali papieża, krytykuje program ŚDM

Brazylijski teolog wyzwolenia o. Carlos Alberto Libânio Christo znany jako Frei Betto ma wiele pozytywnych oczekiwań związanych z wizytą papieża Franciszka w Brazylii.

Jednocześnie uznał za konieczne wprowadzenie pewnych zmian w programie podróży papieża. "Z dotychczasowego programu widać, że zaplanowano za mało spotkań z uczestnikami Światowego Dnia Młodzieży i za wiele spotkań z dostojnikami kościelnymi" - napisał w komentarzu na łamach włoskiej gazety „Il Fatto Quotidiano”.

"Podczas, gdy lud na ulicach daje przykład życia prawdziwą demokracją, organizatorzy ŚDM zdecydowali zamknąć papieża pośród kolumn i pałaców" - napisał brazylijski dominikanin. Skrytykował także fakt, że papież pobłogosławi flagi Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, które odbędą się w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jego zdaniem papież nie powinien tego robić, ponieważ olimpiady nie mają żadnego znaczenia religijnego.

Niezależnie od tych słów krytyki o. Betto w liście otwartym do papieża Franciszka wyznaje, że jest zafascynowany Ojcem Świętym. Teolog wyzwolenia podkreślił, że Brazylia przyjmie papieża z otwartymi ramionami i sercami, jakby „Bóg był Brazylijczykiem”. Papież odnowił nadzieję, że „Kościół katolicki znowu się zbliża do Ewangelii Chrystusowej i oddala od monarchii, która rządzi Watykanem”.

Frei Betto należy do czołowych przedstawicieli teologii wyzwolenia w Brazylii.

Papież Franciszek przebywać będzie z wizytą w Brazylii w dniach 22-28 lipca z okazji 28 Światowego Dnia Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RIO 2013

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama