Rio w Polsce

Propozycje dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać na ŚDM do Rio de Janeiro.

Rio na Śląsku

Od 26 do 28 lipca w Piekarach Śląskich.

W programie spotkania zaplanowano codzienne Eucharystie, katechezy oraz telemost z Rio. Dzięki niemu młodzi zebrani w Piekarach będą mogli duchowo uczestniczyć m.in. w Drodze Krzyżowej i nocnym czuwaniu modlitewnym z ojcem świętym oraz Eucharystii na zakończenie ŚDM. W jednej z kaplic na piekarskiej Kalwarii przez całe spotkanie będzie trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tych, którzy będą chcieli przystąpić do spowiedzi, będzie tam też zawsze czekał ksiądz. Będzie także mnóstwo wydarzeń towarzyszących, choćby mecz... Polska–Brazylia. Prawdopodobnie wezmą w nim udział prawdziwi Brazylijczycy, którzy studiują w Polsce. Mecz odbędzie się w niedzielę 28 lipca na stadionie MOSiR, po kolorowym przemarszu uczestników spotkania przez miasto.

W planie Dnia Brazylijskiego są: prezentacja kraju, spotkanie z misjonarzami, konferencje oraz warsztaty dla młodych (do wyboru: sekcja plastyczna, szkoła samby, sekcje dziennikarska, kuchni brazylijskiej, filmowa, śpiewu brazylijskiego, sportowa). Każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. W czasie „Rio na Śląsku” odbędą się też koncerty zespołów New Life’m, God’s Property oraz Twoje Niebo. Swoim świadectwem przeżywania wiary podzieli się m.in. Szymon Hołownia.

Koszt spotkania to 60 zł – z wyżywieniem i noclegiem w pobliskich szkołach.

Szczegóły na www.rionaslasku.pl

 

Rio w Świebodzinie

27 i 28 lipca pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

To propozycja głównie dla młodych z zachodniej Polski oraz dla młodzieży z Niemiec. Spotkanie odbędzie się równolegle do czuwania papieża z młodzieżą w Rio de Janeiro. Za pośrednictwem telemostu uczestnicy połączą się z papieżem i młodzieżą z całego świata uczestniczących w nocnym czuwaniu modlitewnym z ojcem świętym na Campus Fidei w dzielnicy Guaratiba.

W programie Rio w Świebodzinie: wspólna modlitwa i taniec, spotkanie ze świadkami wiary, misterium ziarna wiary, orędzie o ewangelizacji, Eucharystia, telemost z papieżem i koncerty: Siewców Lednicy i Tymczasowej Formacji Prowizorycznej (Projekt TFP). Każdy z uczestników otrzyma gadżet, tj. „Jezusowe okulary”

Szczegóły na www.sdmswiebodzin.pl

 

Rio w Krakowie

27 i 28 lipca w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikachi pobliskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

W sobotę 27 lipca tuż przed Godziną Miłosierdzia (15.00) spotkanie młodych otworzy bp Damian Muskus. Do Bazyliki Bożego Miłosierdzia zostanie wprowadzony Krzyż Młodych. W tym dniu przewidziane jest nabożeństwo pokutne i konferencje, które mają do niego przygotować. Zaplanowano też nocne czuwanie w łączności z młodymi zgromadzonymi na ŚDM w Rio de Janeiro.
Centralnym wydarzeniem niedzieli 28 lipca będzie transmitowana na żywo Eucharystia na zakończenie ŚDM w Rio. Do Mszy św. młodzież przygotuje się przez konferencję bp. Grzegorza Rysia, a także otwartą dyskusję z krakowskim biskupem pomocniczym.
W czasie spotkania będzie też funkcjonował całodobowy Namiot Powołaniowy – kapłani i przedstawiciele różnych zgromadzeń zakonnych będą stale dyżurować w oczekiwaniu na młodych, którzy chcą rozeznawać powołanie.

Szczegóły na www.riowkrakowie.pl

 

Rio in Częstochowa

Od 23 do 28 lipca na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie

Europejskie Forum Młodych organizowane jest równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro.  To spotkanie międzynarodowe, w którym weźmie udział młodzież z różnych krajów europejskich, a także m.in. z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Indii, Afryki. Organizuje je od wielu lat wspólnota Emmanuel, tym razem we współpracy z archidiecezją częstochowską.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w codziennych modlitwach, Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu. Przewidziane też zajęcia sportowe, muzyczne, a nawet nauka zumby.

Wśród zaproszonych gości są m.in.: Msgr. Robert Sarno z Nowego Jorku - członek Kongregacji ds. Świętych, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (członek Papieskiej Rady ds. Rodziny), Otto Neubauer (Austria) - ewangelizator, odpowiedzialny za Akademię Ewangelizacji w Wiedniu.

Szczególnym wydarzeniem będzie Wieczór Chwały (27 lipca) z koncertami polskich i zagranicznych grup muzycznych: raper Bęsiu, stronaB, Under Trees (Słowacja). Gościem specjalnym będzie John Pridmore (Anglia), były gangster, który opowie o swoim nawróceniu. W programie Wieczoru Chwały jest także czuwanie z papieżem i transmisja z ŚDM w Rio de Janeiro.

Każdy dzień Forum będzie się kończył inaczej: zaplanowane są świadectwa, wieczór miłosierdzia, koncerty i prezentacje zdobytych podczas „talent corners” umiejętności.

Szczegóły na www.rioinczestochowa.pl

 

Rio w Bieszczadach

Od 24 do 28 lipca w sanktuarium MB Pięknej Miłości w Polańczyku

W programie m.in.: warsztaty pisania ikon, muzyczne i wodzirejskie, zakończone Wielkim Balem z wodzirejami, dyskusje w małych grupach. Atrakcją spotkania będą regaty na jeziorze Solińskim o Puchar Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Józefa Michalika, które odbędą się w sobotę. W sobotę 27 lipca zaplanowano modlitewne czuwanie w łączności z ojcem świętym Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro. Spotkanie zakończy się w niedzielę 28 lipca Mszą świętą z uroczystym wyznaniem wiary.

Szczegóły na www.oaza.przemyska.pl/index.php/ogloszenia/1605-rio-w-bieszczadach

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RIO 2013

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama