Kościół ponawia sprzeciw wobec ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym

Zobowiązuje ona publiczne ośrodki zdrowia do darmowej dystrybucji środków antykoncepcyjnych. Celem jest zmniejszenie przyrostu naturalnego, który rząd Filipin uważa za główną przyczynę ubóstwa w tym kraju.

 „Kościół nie jest organizacją pozarządową. Misja Kościoła jest prawdziwie duchowa. Jeżeli angażujemy się w kwestie takie jak ustawa o zdrowiu reprodukcyjnym, to dlatego, że nasza misja nas do tego zobowiązuje. Jesteśmy przeciw każdemu, kto chce zniszczyć stabilność, integralność i świętość rodziny” – powiedział abp Socrates Buonaventura Villegas, nowo wybrany przewodniczący Konferencji Episkopatu Filipin. Biskupi obradujący na odbywającym się co pół roku zgromadzeniu plenarnym dyskutowali między innymi nad budzącą kontrowersje „ustawą o zdrowiu reprodukcyjnym”. Zobowiązuje ona publiczne ośrodki zdrowia do darmowej dystrybucji środków antykoncepcyjnych. Celem jest zmniejszenie przyrostu naturalnego, który rząd uważa za główną przyczynę ubóstwa w tym kraju.

Zgodność wspomnianego prawa z konstytucją sprawdza właśnie filipiński Sąd Najwyższy. Podczas pierwszej debaty zaprezentowano 15 oficjalnych petycji wystosowanych przez przeciwników ustawy. Przed budynkiem sądu zebrali się demonstranci, odbyło się też modlitewne czuwanie i Msza w intencji sędziów. „Naszym pierwszym wkładem w społeczne zmiany jest modlitwa” – podkreślił abp Villegas.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama