"Rio w Krakowie"

"Rio w Krakowie" - pod takim hasłem w ostatni weekend lipca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach odbędzie się dwudniowe, modlitewne spotkanie młodzieży.

Zaplanowano połączenia na żywo z Rio de Janeiro, gdzie papież Franciszek spotka się z młodymi ludźmi z całego świata.

"+Rio w Krakowie+ to spotkanie młodych, którzy z różnych przyczyn, najczęściej finansowych, nie mogą pozwolić sobie na wyjazd do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy ich do Krakowa, aby mogli przeżyć radość płynącą z wyznawanej wiary i wspólnoty, którą będziemy razem budować" - powiedział PAP bp Damian Muskus. "Z krakowskich Łagiewnik przerzucimy duchowy telemost, by być świadkami i uczestnikami entuzjazmu, jaki z całą pewnością wywoła wspólna modlitwa papieża z młodym Kościołem" - dodał bp Muskus.

Spotkanie młodych w Krakowie to inicjatywa Duszpasterstw Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. W jego programie znalazła się m.in. procesja światła z Bazyliki Miłosierdzia Bożego do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" i nocne czuwanie modlitewne, w trakcie którego przewidziano połączenie na żywo z Rio de Janeiro.

"Poprzez krakowskie spotkanie pragniemy pokazać, że fizyczna obecność w jednym miejscu, nie jest warunkiem koniecznym do przeżywania wspólnoty wiary. Najważniejsze są: miłość do Chrystusa i wspólnota ducha, które przekraczają wszystkie granice i łączą wszystkie kontynenty" - mówił bp Muskus.

Niedziela ma być "czasem radości - czasem młodości", tego dnia w Krakowie zaplanowano m.in. warsztaty teatralne i ewangelizacyjne, a po południu transmitowana będzie z Brazylii msza św. kończąca Światowe Dni Młodzieży.

Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że papież ogłosi wówczas, że gospodarzem kolejnych ŚDM - w 2016 r. - będzie Polska. Ewentualna wizyta Ojca Świętego w Polsce byłaby wówczas połączona z obchodami 1050-lecia chrztu Polski.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu "Rio w Krakowie" powinny zgłaszać się do 10 lipca wypełniając formularz na stronie: www.riowkrakowie.pl.

Do Krakowa mają przyjechać m.in. podopieczni Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i dotrzeć piesze pielgrzymki młodzieży ze Słowacji i Węgier. Dla uczestników spotkania w Łagiewnikach powstanie miasteczko namiotowe. Będzie też uruchomiony specjalny namiot, w którym przedstawiciele zakonów będą mówić o swoich zgromadzeniach.

Podobne spotkania będę organizowane w kilku miastach Polski m.in. w Pelplinie, Płocku, Częstochowie. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro między 23 a 28 lipca pod hasłem "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama