Papież i narkomani

Podczas pobytu w Rio de Janeiro Franciszek poświęci ośrodek terapii uzależnień.

24 lipca, podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, papież Franciszek poświęci oddział terapii uzależnień dla narkomanów w szpitali św. Franciszka z Asyżu. – To będzie franciszkański element podróży Papieża – mówi dyrektor placówki, br. Francisco Belotti.

- To było dla nas wielkie zaskoczenie – dodaje zakonnik, którego wspólnota kieruje szpitalem od 2 lat. – Przedstawiciel Watykanu powiedział nam, że było to osobiste życzenie papieża Franciszka. Szczególnie zaintrygowała go nasza praca z narkomanami – mówi br. Belotti.

Szpital dysponuje miejscem dla 500 uzależnionych. Zdaniem franciszkanina to o wiele za mało. – Od kilku lat rośnie skokowo liczba konsumentów cracku. Nie mówimy już o epidemii, którą można kontrolować. Niestety stoimy w obliczu pandemii – twierdzi. Szacuje się, że w Brazylii jedynie co czwarty decydujący się na terapię uzależnień otrzymuje miejsce w ośrodku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.