Również wierni w Polsce włączają się w obchodzony dzisiaj Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Centralne wydarzenia zaplanowano w Warszawie, w parafii św. Antoniego z Padwy.
Pomocą Kościołowi w Chinach zajmuje się w naszym kraju m.in. Stowarzyszenie Sinicum. Jak zapewnia jego prezes, o. Antoni Koszorz, werbista, Polacy wspierają swych braci w wierze nie tylko modlitwą. „Próbujemy również coś działać, czynić, wspierać konkretnie Kościół w Chinach. M.in. od szeregu lat zapraszamy młodzież Chin na rekolekcje oazowe w Krościenku. W tym roku na przykład zaproszonych jest siedem osób. Również młodzież polska od kilku lat wyjeżdża do Chin, głosząc tam rekolekcje. To także młodzież włączona w ruch oazowy. Również wspomagamy siostry zakonne Chinki, które w Polsce studiują” – informuje o. Koszorz SVD.
Warto dodać, że w Polsce wydawany jest biuletyn informacyjny „Chiny Dzisiaj”, poświęcony problematyce religii w tym kraju ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijaństwa, a zwłaszcza Kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.