Również wierni w Polsce włączają się w obchodzony dzisiaj Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Centralne wydarzenia zaplanowano w Warszawie, w parafii św. Antoniego z Padwy.
Pomocą Kościołowi w Chinach zajmuje się w naszym kraju m.in. Stowarzyszenie Sinicum. Jak zapewnia jego prezes, o. Antoni Koszorz, werbista, Polacy wspierają swych braci w wierze nie tylko modlitwą. „Próbujemy również coś działać, czynić, wspierać konkretnie Kościół w Chinach. M.in. od szeregu lat zapraszamy młodzież Chin na rekolekcje oazowe w Krościenku. W tym roku na przykład zaproszonych jest siedem osób. Również młodzież polska od kilku lat wyjeżdża do Chin, głosząc tam rekolekcje. To także młodzież włączona w ruch oazowy. Również wspomagamy siostry zakonne Chinki, które w Polsce studiują” – informuje o. Koszorz SVD.
Warto dodać, że w Polsce wydawany jest biuletyn informacyjny „Chiny Dzisiaj”, poświęcony problematyce religii w tym kraju ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijaństwa, a zwłaszcza Kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.