Mszy odprawianych co czwartek w języku polskim przy grobie Jana Pawła II będzie można wysłuchać w Radiu Watykańskim.
Od 25 kwietnia nasza rozgłośnia rozpocznie bowiem regularne transmisje tych Eucharystii. Mają one długą tradycję. Zostały zapoczątkowane po śmierci Papieża Polaka. Celebrowano je odtąd w każdy czwartek, wpierw w grotach watykańskich, gdzie pierwotnie Ojciec Święty był pochowany, a następnie w kaplicy św. Sebastiana, dokąd przeniesiono jego doczesne szczątki po beatyfikacji.
W tej szczególnej modlitwie bierze udział co tydzień wielu Polaków, zarówno mieszkających w Rzymie, jak też przybywających do Wiecznego Miasta pielgrzymów. Teraz do wspólnej modlitwy rodaków przy grobie największego z Polaków będą mogli dołączyć w dowolnym miejscu na świecie także ci, którzy przebywają z dala od Watykanu.
Msze, rozpoczynające się w każdy czwartek o godz. 7.10 czasu polskiego, będą emitowane z Watykanu na fali średniej 1260 kHz. Będą je też retransmitować niektóre rozgłośnie katolickie w Polsce: Radio Anioł Beskidów z Bielska Białej, Radio Niepokalanów, Katolicką Rozgłośnię Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”, Katolickie Radio Zamość, Radio Fara z Przemyśla, Radio Fiat z Częstochowy, Katolickie Radio Rodzina z Wrocławia oraz Katolickie Radio Via z Rzeszowa. Mszy będzie można również wysłuchać przez internet na kanale 4 (pomarańczowym) naszej rozgłośni na stronie: http://pl.radiovaticana.va/diretta.asp. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronach internetowych Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego http://pl.radiovaticana.va/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/radiowatykanskie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.