Watykan ws. porwanych biskupów

Stolica Apostolska jest poważnie zaniepokojona z powodu wczorajszego uprowadzenia dwóch biskupów prawosławnych w Syrii i domaga się podjęcia skutecznych działań na rzecz położenia kresu dramatowi narodu syryjskiego i zapewnienia mu realnych nadziei na pokój i pojednanie. Komunikat w tej sprawie wydał rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi SJ.

W dokumencie stwierdzono, że uprowadzenie dwóch prawosławnych metropolitów Aleppo, syryjsko-prawosławnego Mar Gregoriosa Ibrahima oraz grecko-prawosławnego Paula Yazigi oraz zamordowanie ich kierowcy, podczas wypełniania przez nich misji humanitarnej jest dramatycznym potwierdzeniem tragicznej sytuacji, w jakiej znajdują się mieszkańcy Syrii oraz tamtejsze wspólnoty chrześcijańskie.

Ojciec Święty Franciszek został poinformowany o tym nowym, niezwykle poważnym fakcie, który jest kolejnym przejawem nasilania się w minionych dniach przemocy oraz klęski humanitarnej o ogromnym zasięgu. "Papież śledzi niezwykle bacznie te wydarzenia, modląc się o ocalenie i uwolnienie dwóch uprowadzonych biskupów a także, aby przy zaangażowaniu wszystkich naród syryjski mógł w końcu dostrzec skuteczne działania na rzecz położenia kresu dramatowi humanitarnemu i pojawienie się na horyzoncie realnych nadziei na pokój i pojednanie" - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

Wieczorem agencje doniosły, że obaj biskupi po 14 godzinach przetrzymywania zostali uwolnieni. Jednak następnego dnia - 24 kwietnia - informacja została zdementowana. Zobacz:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama