Telewizja Watykańska w 3D?

Watykański Ośrodek Telewizyjny zastanawia się nad możliwością rejestrowania papieskiej działalności w trzech wymiarach. Ujawnił to w wywiadzie dla Rome Reports nowy dyrektor telewizji watykańskiej ks. Dario Vigano.

Zachęciło ich to tego ogromne zainteresowanie, jakim cieszyły się transmisje z Watykanu na przełomie dwóch pontyfikatów. Zdaniem ks. Vigano największym wyzwaniem dla telewizji był odlot Benedykta XVI do Castel Gandolfo. W sumie wydarzenie to było nagrywane przez 18 kamer, w tym jedną w helikopterze. Całość była obsługiwana przez 4 wozy transmisyjne i jedną reżyserkę. Było to bardzo trudne zadanie, ale opłaciło się, zebraliśmy wiele pochwał. Wiele gazet, w tym The Washington Post, określiło to mianem medialnego arcydzieła – powiedział ks. Vigano.

Innym udanym zabiegiem była w jego przekonaniu praca kamery podczas pierwszej prezentacji nowego Papieża na balkonie bazyliki. Jedną kamerę umieściliśmy za plecami Franciszka. Dzięki temu widzieliśmy nie tylko samego Papieża, ale mogliśmy popatrzeć na świat z jego punktu widzenia – powiedział szef watykańskiej telewizji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama